Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Rosja – Hiszpania 3:0, grupa C

Rosja - Hiszpania 3:0 (25:19, 25:13, 25:23)

Ostatni mecz fazy grupowej LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 w Krakowie to pojedynek ostatniej w tabeli Hiszpanii i oraz Rosji, która musiała wygrać przynajmniej seta lub odpowiednio dużo małych punktów, by zająć pierwsze miejsce w grupie. Nie sprawiło im to większych trudności i zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyli w meczu 3:0 i bez straty seta awansowali do ćwierćfinału.

Przez większość pierwszego seta Hiszpanom udawało się grać punkt za punkt z faworyzowaną Rosją, potrafili nawet oszukiwać rosyjski blok. Jednak po wejściu Maksyma Michajłowa na linię serwisową Rosjanie zdobyli kilka punktów pod rząd, a jego as dał im wynik 20-16. Chwilę później było już 23:17 po tym, jak Sergio Noda dał się zatrzymać na lewym skrzydle potrójnym blokiem, a partię zakończył kolejny as serwisowy, tym razem w wykonaniu Maksyma Żygałowa (25-19). Rosjanie tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Po wygranej pierwszej odsłonie spotkania Rosjanie wyraźnie się rozluźnili i szybko wysforowali na 8:4. Całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń i bez znaczącego wysiłku utrzymywali prowadzenie. Rosyjscy środkowi dominowali nad siatką, Hiszpanie byli całkowicie bezradni, a seta wynikiem 25:13 zakończył Ilja Własow.

W trzeciej partii hiszpańska reprezentacja nieco się pozbierała i trzymała się blisko przeciwnika, a na drugiej przerwie technicznej przegrywali tylko 13:16. Wyrównali nawet wynik na po 18, a nawet po asie serwisowym Juana Manuela Gonzaleza osiągnąć dwa punkty przewagi. Od stanu 23:21 Rosjanie jednak podnieśli poziom swej gry, zdobyli cztery punkty z rzędu, a skuteczny atak Dmitrija Wołkowa zakończył seta do 23.

Hiszpania: Angel Trinidad, Sergio Noda, Jorge Fernandez, Miguel Fornes, Juan Manuel Gonzalez, Augusto Colito, Daniel Ruiz (L) – Francisco Ruiz, Jorge Almansa, Alejandro Vigil

Trener: Fernando Muñoz

Rosja: Ilja Własow, Artiom Wolwicz, Siergiej Grankin, Dmitrij Wołkow, Jurij Biereżko, Maksym Michajłow, Roman Martyniuk (L) – Maksym Żygałow, Walentin Gołubiew (L), Jegor Kliuka, Aleksander Butko, Iljas Kurkajew

Trener: Siergiej Szlapnikow

DMC Firewall is a Joomla Security extension!