Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Rosja – Słowenia 3:0, ćwierćfinał 2

Rosja – Słowenia 3:0 (25:17, 25:19, 25:19)

Słowenia wyeliminowała Polskę w barażu LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Dziś w TAURON ARENIE KRAKÓW zmierzyła się w ćwierćfinale z niepokonaną dotychczas Rosją, z którą przegrała w fazie grupowej 0:3. Tym razem również poległa w trzech setach, ale po o wiele bardziej jednostronnym, niż ten grupowy, pojedynku – nawet przez moment zwycięstwo Sbornej nie wydawało się zagrożone i to właśnie zwycięzcy grupy C jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Rosjan – po wejściu w pole zagrywki Maksyma Michajłowa wygrali cztery akcje z rzędu i skuteczny atak Jurija Biereżki z drugiej linii skłonił trenera Kovača do wzięcia pierwszej przerwy na żądanie (6:2). Słoweńcy próbowali utrzymać się w grze, ale nie byli w stanie skończyć żadnej piłki w kontrataku, Rosja zaś wykorzystywała umiejętnie swe atuty – od serwisu, przez przyjęcie, po blok i atak. Dmitrij Wołkow wyprowadził swoją reprezentację na 16:8 i choć przy stanie 18:9 Słowenii w końcu wyszedł potrójny blok, było już za późno na takie nieśmiałe oznaki niezłej dyspozycji, a błąd serwisowy Alena Šketa zakończył partię wynikiem 25:17 dla Sbornej.

Początek drugiej odsłony spotkania wydawał się bardziej wyrównany – żaden z zespołów nie był w stanie wyrobić sobie więcej niż jednego punktu przewagi do momentu, gdy potrójny blok oznaczał 8:6 na tablicy wyników dla Rosjan. To znów oni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, a pojedynczy blok Wołkowa na Tončku Šternie dał im prowadzenie 12:8. Słoweńcy ponownie nie mieli nic do powiedzenia, a szczęśliwie zdobyty przez Biereżkę punkt na 19:13 poskutkował kolejnym czasem dla Slobodana Kovača. Serbski szkoleniowiec był jednak bezradny, a przewaga Rosji w każdym elemencie gry przyniosła jej zwycięstwo do 19 po kolejnym zepsutym serwisie Šketa.

W trzecim secie Słoweńcy wciąż wyglądali na dość wycofanych, a ich brak pewności siebie i żelazna konsekwencja widoczna po drugiej stronie siatki sprawiły, że Sborna utrzymywała się na prowadzeniu. Kovač zmienił na rozegraniu Dejana Vinčicia na Gregora Ropreta, co przyniosło efekty i mecz stał się o wiele bardziej wyrównany. Rosyjski blok był jednak coraz trudniejszy do przejścia, a dwupunktowa strata to wszystko, co była w stanie osiągnąć Słowenia. Spotkanie zakończyła punktowa krótka Artioma Wolwicza.

Rosja: Ilja Własow, Artiom Wolwicz, Siergiej Grankin, Dmitrij Wołkow, Jurij Biereżko, Maksym Michajłow, Roman Martyniuk (L) – Walentin Gołubiew (L), Maksym Żygałow

Trener: Siergiej Szlapnikow

Słowenia: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Alen Šket, Mitja Gasparini, Dejan Vinčić, Tine Urnaut, Jani Kovačić (L) – Tonček Štern, Žiga Štern, Gregor Ropret, Danjel Koncilja

Trener: Slobodan Kovač

DMC Firewall is a Joomla Security extension!