Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Belgia – Włochy 3:0, ćwierćfinał 3

Belgia – Włochy 3:0 (25:21, 25:11, 25:23)

W drugim meczu ćwierćfinałowym LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozgrywanym w katowickim Spodku naprzeciwko wicemistrzów olimpijskich- Włochów, stanęła rewelacja tego turnieju, zwycięzcy grupy D, reprezentacja Belgii. Podopieczni trenera Vitala Heynena w trzech setach pokonali przeciwników, awansując do półfinału mistrzostw.

Na początku pierwszego seta trudno było orzec, która z drużyn kontroluje sytuację na boisku. Mimo iż Belgia prowadziła na pierwszej przerwie technicznej 8:7, Włosi po dwóch punktowych zagrywkach Olega Antonova odrobili straty, uzyskując jednopunktową przewagę (9:8). Sytuacja zmieniała się, jak w kalejdoskopie, a skuteczny atak wysunął Włochów na prowadzenie 16:15. Chwilę później za linią dziewiątego metra pojawił się Sam Deroo, po raz kolejny odwracając wynik- dwa oczka przewagi znalazły się po stronie Belgów (18:16). Po skutecznym dwubloku  w wykonaniu Simona Van De Voorde i Gerta Van Walle, przewaga ta wzrosła do trzech punktów (23:20). Seta zakończył potężnym atakiem Bram Van Den Dries 25:21.

Wyrównany początek drugiej partii (4:4, 5:5) udało się przełamać przed pierwszą przerwą techniczną, kiedy potrójny blok Belgów (Van Den Dries, Deroo, Verhees) pozwolił im objąć trzypunktowe prowadzenie (8:5). Doskonała gra w obronie i skuteczne kontrataki sprawiły, że podopieczni trenera Heynena szybko zwiększyli swoją przewagę do pięciu oczek (10:5). Po chwili punkt z zagrywki dołożył Matthias Valkiers i różnica wynosiła już sześć punktów (11:5), a w jego ślady poszedł Sam Deroo (14:6).  Przy stanie 20:7 grający jak w transie Belgowie w pełni kontrolowali sytuację. Drużynie Gianlorenzo Blenginiego nie pomogło nawet wprowadzenie do gry niemal wszystkich rezerwowych. Przewaga w każdym elemencie gry pozwoliła Belgom wygrać drugą odsłonę meczu 25:11.

Dziesięciominutowa przerwa nie zdekoncentrowała Belgów, którzy już po pierwszych akcjach trzeciego seta objęli dwupunktowe prowadzenie (2:0, 3:1). Na pierwszej przerwie technicznej przewaga wzrosła do czterech punktów (8:4), jednak chwilę później to Włosi popisali się grą w ataku (m.in. Luca Vettori i Oleg Antonov), robiąc jednocześnie użytek z błędów przeciwników i serią punktów doprowadzili do wyrównania (9:9). Gra punkt za punkt nie trwałą jednak długo i na drugą przerwę techniczną Belgowie schodzili prowadząc już 16:14. W końcówce seta Włosi po raz kolejny odrobili straty (20:20), jednak po zepsutej zagrywce Luci Vettoriego, to Belgowie awansowali do półfinału mistrzostw Europy.

Belgia: Bram Van Der Dries, Sam Deroo, Pieter Verhees, Simon Van De Vorde, Matthias Valkiers, Tomas Rousseaux, Lowie Steuer (L) oraz Jelle Ribbens (L), Ruben Van Hirtum, Gert Van Walle, Stijn D’Hulst, Francois Lecat

Trener: Vital Heynen

Włochy: Luca Vettori, Simone Giannelli, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (L) oraz Fabio Balaso (L), Luca Spirito, Luigi Salvatore Randazzo, Iacoppo Botto, Giulio Sabbi

Trener: Gianlorenzo Blengini

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd