Aktualności

Zespołowa gra kluczem do sukcesu czeskich siatkarzy

Młoda czeska drużyna prowadzona przez Michala Nekolę sprawiła wielką niespodziankę LOTTO EUROVOLLEY 2017 eliminując w barażach obrońców mistrzowskiego tytułu sprzed dwóch lat – Francuzów.

– Podeszliśmy do tego meczu na luzie, bez wielkich oczekiwań, chcieliśmy pokazać naszą najlepsza siatkówkę w starciu z silną ekipą Francji i podjąć walkę z utytułowanym rywalem - komentuje stracie z Trójkolorowymi atakujący reprezentacji Czech Michal Finger.

- To wspaniały wieczór dla nas, jestem dumny z naszej drużyny. - powiedział po meczu barażowym czeski przyjmujący Donovan Dzavoronok, zdobywca 15 punktów. - Czuliśmy się bardzo dobrze przed tym meczem fizycznie i psychicznie. Byliśmy głodni sukcesu. Wyszliśmy na boisko zdeterminowani z wiarą w zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że Francuzi nie są w ich najlepszej formie i udało nam się to wykorzystać. Być może Trójkolorowi przed meczem barażowym nie docenili nas, nie podejrzewali, że ekipa z Czech może zagrać tak dobrze i stawić im czoła.

Ku zaskoczeniu Francuzów to podopieczni trenera Michala Nekoli od początku meczu dyktowali warunki na boisku, zagrali konsekwentnie, bez kompleksów i lęku przed utytułowanym rywalem.

- Myślę, że z każdą minutą tego spotkania zwycięstwo stawało się co raz bardziej realne, Francuzi nie grali na swoim najwyższym poziomie. W drugim secie w nasza grę wkradły się niedokładności, ale na szczęście wyeliminowaliśmy je w trzeciej partii. – komentuje spotkanie barażowe Marek Beer. – Wtedy to Francuzi zaczęli się denerwować, popełniać błędy, a my staraliśmy się grać bardzo cierpliwie, punkt po punkcie budować nasza dobrą grę i przewagę. Świetnie zrealizowaliśmy taktykę meczową.- podsumowuje czeski środkowy.

W meczy barażowym drużyna Czech zaprezentowała skuteczną i zespołową siatkówkę. To ‘team spirit’, waleczność i opanowanie były zdaniem reprezentantów Czech kluczem do pokonania jeszcze aktualnych mistrzów Europy.

- Graliśmy bardzo konsekwentnie i cierpliwie,  nie przejmowaliśmy się nieudanymi akcjami w ataku. Zachowaliśmy spokój w trudnych momentach, nie poddawaliśmy się, nie rozpamiętywaliśmy nieudanych zagrań. Myślę, że tym zaskoczyliśmy ekipę Francji – nie byli na to przygotowania. – ocenia środkowy reprezentacji Czech

Kluczem do naszego sukcesu jest gra zespołowa – uważa Donovan Dzavoronok - nie mamy w drużynie indywidualności, wielkich nazwisk jak Francuzi.

- Podbiliśmy dziś wiele piłek w obronie, a skuteczność w defensywie napędza grę przeciw takim ekipom jak Francja, zdobyliśmy też wiele punktów po trudnych atakach z wysokich piłek.
– dodał Marek Beer

Czesi zgodnie przyznają, że w meczu ćwierćfinałowym zagrają bez ciśnienia będą walczyć o  sprawienie kolejnej niespodzianki.

- Nie mamy nic do stracenia, pójdziemy za ciosem. Już osiągnęliśmy więcej niż zakładaliśmy na tych mistrzostwach Europy, teraz możemy realizować nasze marzenia – powiedział po meczu barażowym szczęśliwy Donovan Dzavoronok.

- Musimy podejść do meczu ćwierćfinałowego bez presji, zagrać z Niemcami odważniej niż w spotkaniu grupowym. – dodał liderem ekipy Czech, atakujący VB Friedrichshafen Michal Finger.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!