Aktualności

Szczecin czeka już tylko na rozpoczęcie LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – potwierdza na oficjalnym briefingu

Na dzień przed rozpoczęciem rywalizacji w grupie B Szczecin potwierdził pełną gotowość do rozpoczęcie piękniej siatkarskiej przygody - LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. W trakcie oficjalnego briefingu z dziennikarzami podkreślali to zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy rywalizacji.

- Chciałbym podziękować miastu za znakomite przyjęcie, za zaangażowanie w trudny proces przygotowań do tak poważnego wydarzenia. Dziękuję też Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej. Ogromne doświadczenie jakie posiada w organizacji najważniejszych wydarzeń siatkarskich widoczne jest także teraz. To w końcu wydarzenie roku dla dyscypliny – podkreślił delegat CEV na Szczecin Stanislav Nikolov.

– To dla miasta wydarzenie szczególne, dlatego zrobiliśmy wszystko by o imprezę powalczyć, a następnie jak najlepiej się do niej przygotować – dodał zastępca prezydenta Szczecina Michał Przepiera.

– Życzę wszystkim drużynom powodzenia, udziału w finale mistrzostw, co naturalnie łączy się także z dobrą postawą w Szczecinie. Jestem pewien, że Szczecinianie wypełnią halę, bo zawitała tu impreza wyjątkowa – podsumował odpowiedzialny za przygotowania Szczecina ze strony PZPS Wojciech Czayka.

Rozmowy dziennikarzy z trenerami i kapitanami Czech, Niemiec, Włoch i Słowacji przebiegały w wyjątkowo miłej atmosferze. Choć wszystkie strony podkreślały, że pierwszy mecz dla grupy B LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017  dla każdej z drużyn jest kluczowy. Petem będzie albo już tylko łatwiej, albo pojawić się mogą góry nie do pokonania.

– Oczywiście już myślimy o spotkaniu z Włochami, ale prawdziwie wielki mecz odbywa się dzisiaj na stadionie w Warszawie. 60 tysięcy ludzi, to jest dopiero presja i atmosfera. Dobrze, że my tego meczu tam nie gramy –  z uśmiechem dodał trener reprezentacji Niemiec, Andrea Giani. 

Our website is protected by DMC Firewall!