Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Niemcy – Włochy 3:2, grupa B

Niemcy – Włochy 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:19, 15:8)

W drugim piątkowym meczu LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 w Szczecinie w grupie B starcie Niemiec i Włoch dostarczyło spodziewanych emocji. Po ponad dwóch godzinach gry  nasi zachodni sąsiedzi wygrali 3:2

Spotkanie, które przyciągnęło do Azoty Areny niemal komplet widzów, mogło się podobać już od pierwszej piłki. W zespole niemieckim efektownie atakowali między innymi Christian Fromm i Gyorgy Grozer, siatkarze z Italii odpowiadali uderzeniami Matteo Piano i Luki Vettoriego. Nic więc dziwnego, że na tablicy wyników co chwila pojawiał się remis (9:9, 15:15, 18:18). O losach seta w końcówce zadecydowała zagrywka. Najpierw zapunktował Denys Kaliberda, później wprowadzeni zadaniowo Jan Zimmermann oraz Simon Hirsch i Niemcy partię wygrali 25:22.

Podrażnieni Włosi drugiego seta rozpoczęli od efektownego bloku na Grozerze. Mimo to to Niemcy wyszli po chwili na prowadzenie 10:8. Później przechodziło ono raz na jedną, raz na drugą stronę i znów oglądaliśmy interesującą końcówkę. W tej kluczowy okazał się blok Piano na Frommie oraz świetne ataki Vettoriego ze skrzydła i Filippo Lanzy z II lini, które pozwoliły Włochom wygrać do 21.

Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego poszli za ciosem i w trzeciej partii szybko zbudowali punktową przewagę. Znakomicie w ataku dysponowani byli Vettori i Lanza, a decydujący punkt zdobył Oleg Anotnov przełamując potrójny blok. Włosi wygrali 21:19.

W czwartej odsłonie Niemcy powrócili do równowagi.  Grozer znów punktował zagrywką, Tobias Krick wbijał gwoździe ze środka, szczęśliwie mijał Kaliberda. Drużyna Andrei Gianniego szybko objęła prowadzenie i pilnie go strzegła wygrywając zasłużenie do 19.

W decydującej partii decydujące znaczenie odegrało doświadczenie. W samej końcówce Niemcy znakomicie blokowali i wygrali seta 15:8.

Niemcy: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Gyorgy Grozer, Lukas Kampa, Tobias Krick, Julian Zenger (L) – Jan Zimmermann, Simon Hirsch, Ruben Schott.

Trener: Andrea Gianni

Włochy: Luca Vettori, Simone Giannelli, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (L) – Iacopo Botto, Fabio Balaso (L), Luca Spirito.

Trener: Gianlorenzo Blengini

Our website is protected by DMC Firewall!