Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czechy - Niemcy 0:3, GRUPA B

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 w Szczecinie wyjątkowo przychylne Niemcom. Drużyna Andrei Gianiego pokonała bez straty seta Czechów (19:25, 14:25, 20:25) i po dwóch seriach spotkań z kompletem zwycięstw pewnie przewodzi w tabeli grupy B.

Pojedynek, zgodnie z oczekiwaniami, rozpoczął się po myśli naszych zachodnich sąsiadów. Najpierw dwa razy z prawego skrzydła skutecznie atakował Gyorgy Grozer, później punktową zagrywką popisał się Lukas Kampa i szybko zrobiło się 5:0. Gdy wydawało się, że Niemcy spokojnie będą kontrolować boiskowe wydarzenia, do gry nagle poderwali się Czesi. Podopieczni Michala Nekoli wykorzystali błędy rywali i doprowadzili do remisu 11:11. Ostatnie słowo w tym secie należało jednak do Niemców, którzy uruchomili mocniejszą zagrywkę i wypracowali bezpieczną przewagę.

W drugiej partii faworyci poszli za ciosem. Wprowadzony Ruben Schott świetnie spisywał się w polu zagrywki, a przewaga jego drużyny stopniowo rosła - 8:1, 17:5. Kropkę nad „i” postawił na prawym skrzydle Simon Hirsch i Niemcy prowadzili już 2:0. Co ciekawe mimo wyniku gra mogła się podobać, bo obie strony starały się rozgrywać akcję na bardzo dużej szybkości.

Podobnie jak w starciu Włoch ze Słowacją najciekawsza była trzecia partia. Tym razem długo Czesi utrzymywali kontakt punktowy z Niemcami. W decydujących momentach zespół Andrei Gianiego potrafił wykorzystać błędy własne rywali, odpowiadał atakami Christiana Fromma, Gyorgy Grozera oraz Rubena Schotta, co dało wygraną do 20.

Czechy: Marek Beer, Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Ales Holubec, Jakub Janouch, Petr Michalek, Martin Krystof (L) – Jan Hadrava, Radek Mach, Marek Zmrhal, Matyas Demar, Jan Galabov

Trener: Michal Nekola

Niemcy: Christian Fromm, Denys Kaliberda, Michael Andrei, Gyorgy Grozer, Lukas Kampa, Tobias Krick, Julian Zenger (L) – Ruben Schott, Simon Hirsch, Jan Zimmermann.

Trener: Andrea Gianni

DMC Firewall is a Joomla Security extension!