Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: Czechy – Włochy 0:3, grupa B

Czechy – Włochy 0:3 (25:27, 26:28, 24:26)

Ostatni szczecińskie spotkanie LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 reprezentacji Włoch i Czech rozegrała bardzo emocjonujące spotkanie mimo, że zakończyło się w III setach. Ten wynik sprawia, że siatkarze Italii kończą zmagania w grupie B na drugim miejscu.

Pierwszy set spotkania w Azoty Arenie był bardzo wyrównany. W ekipie Włoch na zagrywce punktował Oleg Antonov, w odpowiedzi Donovan Dzavoronok efektownie zablokował Lucę Vettoriego na skrzydle. Wynik cały czas oscylował w okolicy remisu i do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była gra na przewagi. W tej zadecydował skuteczny atak Vettoriego oraz as serwisowy Simone Giannellego i Włosi wygrali 27:25.

Od początku drugiej partii Czesi rzucili wszystkie siły do ataku i to dało prowadzenie 12:7. Reprezentanci Italii, między innymi dzięki kolejnym punktowym zagrywkom swojego rozgrywającego, zdobyli jednak osiem „oczek” z rzędu i na przerwę techniczną oba zespoły zeszły przy wyniku 16:12 dla Włochów. To jednak nie był koniec emocji w tej odsłonie spotkania. W końcówce faworyci roztrwonili prowadzenie 24:21 i znów trzeba było grać na przewagi. W decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali jednak podopieczni Gianlorenzo Blenginiego i po ataku Filippo Lanzy z lewego skrzydła zakończyli partię do 26..

Zgodnie z tradycją także set zamykający trzymał w napięciu do samego końca. Znów na przewagi, znów tę próbę nerwów lepiej wytrzymali Włosi. Na koniec zablokowali atak Fingera i przypieczętowali zwycięstwo w 3 setach.

 

Czechy: Donovan Dzavoronok, Michal Finger, Ales Holubec, Radek Mach, Jakub Janouch, Petr Michalek, Martin Krystof (L) – Jan Hadrava, Matyas Demar, Marek Zmrhal, Jan Galabov

Trener: Michal Nekola

Włochy: Luca Vettori, Simone Giannelli, Daniele Mazzone, Filippo Lanza, Matteo Piano, Oleg Antonov, Massimo Colaci (L) – Fabio Balaso (L), Luca Spirito.

Trener: Gianlorenzo Blengini

Our website is protected by DMC Firewall!