Aktualności

LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – Dobra wróżba dla Polski w Szczecinie

Po raz pierwszy w historii centralne miejsce Szczecina Jasne Błonia we władanie przejęli młodzi siatkarze. W ramach ostatniego aktu promocji LOTTO EUROVOLLEY Poland 2017 w mieście zorganizowano turniej dla dzieci 12-letnich i młodszych w mini siatkówkę. To były prawdziwe Mini Mistrzostwa Europy.

Na początku drużynom chłopców i dziewcząt przydzielono w wyniku losowania drużyny odpowiadające tym, które zagrają w seniorskiej rywalizacji. Grano też takim samym systemem – każdemu z czterech boisk odpowiadał jedno z miast organizatorów, a w nim grały te same reprezentacje co za moment w dorosłych zawodach.

Świetnie czuję się w takiej atmosferze, fajnie oglądać tak duże grono młodych ludzi też powoli zakochujących się w siatkówce – na wstępie stwierdziła obecna na imprezie aktualna wicemistrzyni kraju w siatkówce plażowej Dorota Strąg.  Tym razem grano jednak na trawie i co wielu zaskoczyło mimo zapowiedzi deszczowej aury – w słonecznej scenerii.

Oczywiście przypadek przyporządkowywał drużynom konkretne reprezentacje. Stąd zapewne kilka niespodzianek. W kategorii dziewcząt z grupy nie wyszły Serbia, Hiszpania i Holandia, a w obu Włosi nie przebrnęli fazy barażowej!!! Tym milej poinformować, że ostatecznie rozstrzygnięcia imprezy świetnie rokują naszej reprezentacji. Otóż wśród młodych pań wygrał duet Anna Dzięgielewska i Weronika Bodys reprezentujące POLSKĘ właśnie. Panie w finale po kapitalnym meczu pokonały 2:0 Bułgarię. W gronie chłopców też doszło do starcia Polska- Bułgaria, ale w tym wypadku stawką było miejsce III w tunieju. I tu też wygrali reprezentujący nasz kraj Kamil Przybył i Aleksander Lenczewski – 2:1, w decydującej partii 15:13. Niby więc dzieci, a jednak dramaturgia rywalizacji dokładnie taka sama jak w dorosłej siatkówce.

Tyle dzieciaków gra tutaj i przyjechało z całej Europy? A nie są też Polacy! A na poważnie, super że właśnie tak przybliżamy naszą dyscyplinę – podsumował kapitan Espadonu Szczecin Janusz Gałązka, który wraz z Justinem Duffem, Mateuszem Malinowskim trenerem Michałem Gogolem odwiedzili rywalizujące dzieciaki.

Dodajmy jeszcze, że w rywalizacji chłopców w finale Słowacja pokonała Holandię 2:0. To z pewnością na prawdziwych mistrzostwach była by wielka niespodzianka, ale warto pamiętać, że Słowacja rozpoczyna swoją z mistrzostwami przygodę właśnie w Szczecinie i kto wie, czy takie rozstrzygnięcie wśród dzieci nie stanie się dla nich prawdziwym amuletem.

Piękne podsumowanie naszych przygotowań do mistrzostw zobaczyliśmy dziś w centrum miasta. Gratuluję wszystkim grającym w turnieju dzieciom – do zobaczenia w trakcie LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – podkreślił wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki.

Mini Mistrzostwa Europy w siatkówce

dziewczęta:

  1. Polska
  2. Bułgaria
  3. Niemcy
  4. Francja

chłopcy:

  1. Słowacja
  2. Holandia
  3. Polska
  4. Bułgaria

Bilety na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/

Our website is protected by DMC Firewall!