Aktualności

Andrea Giani: Jakość występu ważniejsza niż wynik

Prowadzona przez Andreę Gianiego reprezentacja Niemiec kroczy w Szczecinie od zwycięstwa do zwycięstwa. W piątek drużyna naszych zachodnich sąsiadów pokonała Włochów, w niedzielę Czechów. –  Zwycięstwa budują pewność siebie, a to niesamowicie istotne – podkreślił trener Niemiec Andrea Giani


pzps.pl:
Co zadecydowało o wygranej 3:0 z reprezentacją Czech?
Jestem bardzo zadowolony, ponieważ dobrze funkcjonowało u nas wiele elementów. Byliśmy solidni między innymi w bloku, zagrywce oraz grze obronnej. Często zdobywaliśmy punkty seriami przy naszych serwisach, asekurowaliśmy i podbijaliśmy sporo piłek. Myliliśmy się czasem w ataku, ale to normalne, bo turniej dopiero wystartował, a my powoli nabieramy rytmu.

Czym różniły się spotkania z Włochami i Czechami?
Były zupełnie różne, głównie ze względu na ich poziom sportowy. Trzeba jednak podkreślić, że Czesi to dobra drużyna i dlatego nie mogliśmy sobie pozwolić na żadne rozluźnienie. Jestem zachwycony tym, jak skoncentrowani do tego spotkania podeszli moi zawodnicy. Nasze nastawienie było wzorowe i dlatego udało się zwyciężyć 3:0. Wywieraliśmy na nich od początku sporą presję i to zaprocentowało.

W poniedziałek czeka was ostatnie spotkanie w fazie grupowej. Tym razem rywalem będzie Słowacja.
Naszym celem jest to, abyśmy każdego dnia turnieju byli coraz lepsi. Na najwyższym poziomie jest to rzecz absolutnie kluczowa. W poniedziałek czeka nas kolejne zadanie do wykonania i musimy stanąć na jego wysokości. Wynik poszczególnych setów nie jest dla mnie najważniejszy. Kluczowa jest jakość i to, w jaki sposób się zaprezentujemy na boisku. Gramy pod presją i bardzo się z tego cieszę, bo nie lubię przebywać w strefie komfortu. Chcę, żeby rywale na nas naciskali i żebyśmy uczyli się przezwyciężać trudności i wygrywać. Zwycięstwa budują pewność siebie, a to niesamowicie istotne.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd